O Mnie


MONIKA WIŚNIEWSKA

Autor pierwszego w Polsce podręcznika do mikropigmentacji „ABC Mikropigmentacji”. Założyciel i właściciel Akademii Mikropigmentacji LINEL Grupa KAMAJO państwowej instytucji szkoleniowej. Międzynarodowy trener mikropigmentacji z przygotowaniem pedagogicznym, magister sztuki, dyplomowany technik kosmetyki, wizażystka, zdobywca Złotego Medalu na Międzynarodowych Targach Beauty Vision 2011 za profesjonalne urządzenie do makijażu permanentnego, pierwszego w Polsce Złotego Medalu w kategorii systemów edukacyjnych i szkoleniowych na XI Beauty Fair 2011 oraz najwyższej nagrody przyznanej za pigmenty mineralne podczas XII Beauty Fair 2012. Organizator mistrzostw makijażu permanentnego, juror mistrzostw mikropigmentacji, współorganizator Kongresu Mikropigmentacji Estetycznej ESTELINE w Warszawie, wykładowca na kongresach i seminariach branżowych, autorka wielu publikacji z zakresu szeroko pojętej mikropigmentacji. Honorowy członek „ELITE” Polskiego Stowarzyszenia Linergistek.  

 

Lubić swoją pracę i czerpać z niej prawdziwą radość to połowa sukcesu. Reszta to praktyka, praktyka i praktyka. Bo radość z pracy to siła napędowa, a doświadczenie – to pewność radości..

Te słowa od samego początku mojej przygody z mikropigmentacją stanowią dla mnie motto codziennej pracy szkoleniowca oraz stylisty w dziedzinie makijażu permanentnego. Tworzenie makijażu permanentnego w każdej formie – klasycznego rysunku na twarzy, korekty niedoskonałości, retuszowania blizn, kamuflażu, to wielka sztuka wyczucia, estetyki, wiedzy i doświadczenia. Wszystko przychodzi z czasem, ale podstawa zdobywania doświadczenia musi być solidna, rozsądna i przemyślana. Każdy ma własny styl pracy, własne wnioski, sprawdzone metody, przyzwyczajenia, wszystko to jednak opiera się na głównych zasadach, które trzeba znakomicie poznać, by tworzyć własny świat. Świat nie tylko piękny, ale przede wszystkim bezpieczny. Jeśli wiedza idzie w parze z radością z pracy, można mówić o prawdziwym sukcesie i spełnieniu. Moje doświadczenie trenerskie i moja codzienna wieloletnia praca pozwalają mi pomóc innym zrozumieć mikropigmentację nie tylko od strony rzemiosła, techniki i zasad. Moja zawodowa codzienność to uczenie kobiet w każdym wieku, że są piękne. Że istnieją dostępne dla nich metody tuszowania minimalnych niedoskonałości, podkreślania cudnych walorów. Że makijaż permanentny to nie tatuaż na zawsze, ale możliwość przemian, kształtowania rysów, delikatnych iluzji. To przedłużenie młodości i uroku przez umiejętne nasycenie barwy, a nie nachalne wyrysowanie kształtu. To odświeżenie, blask, czar, na granicy natury i zabiegu. Wiele razy zdarzyło mi się także uczyć mężczyzn samoakceptacji. Że bielactwo to nie tragedia - wystarczy kontrolowana pigmentacja estetyczna. Że łysienie to nie koniec świata - mikropigmentacja oferuje też świetne rozwiązania. To właśnie sens mojej pracy. Podarować komuś lepsze spojrzenie na siebie, komfort, lepsza samoocenę. Rozwiązanie. Robię wszystko, by osoba z którą pracuję czuła się bezpiecznie, by jej pomóc, by ofiarować jej coś więcej niż zabieg. By otrzymała indywidualny rysunek, barwę tylko dla niej, osobisty makijaż niezależny od mody i trendów, coś naprawdę intymnego i wyjątkowego.

Zapraszam do mojego świata, do świata bezpiecznej i świadomej pracy, ale i twórczej, kreatywnej pigmentacji.

Nagrody

Złoty Medal
MTP 2011

Złoty Medal
Beauty Fair 2012

Złoty Medal
MTP 2011