Brwi Microblading

To fantastyczna alternatywa dla wszystkich, którzy cenią delikatny, naturalny look. To także propozycja dla tych, którzy chcą zająć się stylizacją brwi i szukają opcji pomiędzy henną, a klasyczną pigmentacją. 

Microblading to ręczna metoda imitacji włosków na łuku brwiowym. Wykorzystuje się ją nie tylko na brwiach o słabo widocznych włoskach, ale również w gęstych włosach w celu stabilizacji kształtu brwiowego. 
Microblading wykonuje się pigmentami o intensywnych barwach, ponieważ delikatnie stworzone włoski rozjaśniają się do kilku dni po zabiegu. Ponadto ta ręczna metoda jest zdecydowanie mniej trwała od metody tradycyjnej, dlatego intensywny kolor jest konieczny, aby makijaż cieszył dłużej. 
Metoda microblading wymaga precyzji, wyczucia i ćwiczeń. Szczególnie istotne jest jej prawidłowe rozrysowanie oraz sama praca skrzydełkiem i stworzenie prawidłowej linii włosów. To także zabieg wymagający sterylnej czystości i rozsądku w pracy. 
Rozrysunek microblading odbywa się wg innych zasad, niż rysunek do metody klasycznej. Zabieg wykonuje się za pomocą pena, który po każdym zabiegu musi zostać zdezynfekowany. W penie umieszcza się odpowiednio dobrane skrzydełko ze specjalnie ściętą końcówką, które mocuje się pod określonym kątem, aby zabieg dał dobry efekt. Kąt oraz rodzaj skrzydełka jest bardzo ważny, aby wykonać odpowiedni skręt pena w trakcie rysunku i uzyskać optymalny efekt włosa. 
Zabieg trwa ok. 30 minut, bywa nieco nieprzyjemny, ale ultranaturalny efekt rekompensuje odczucia. Bezpośrednio po zabiegu makijaż jest intensywny i mało naturalny, co ulega zmianie w kolejnych dniach. Należy bezwzględnie przestrzegać zaleceń pozabiegowych w celu bezpieczeństwa, higieny oraz efektów zabiegu. 
Brwi po zabiegu metodą microblading wyglądają delikatnie, uroczo i niezobowiązująco. Można co roku dodawać im nieco innej formy i intensywności i mieć przez to wpływ na wizualną stronę zmian grawitacyjnych.

Plusy Microblading

totalnie naturalny wygląd
możliwość lekkiej stylizacji łuku
możliwość zagęszczenia brwi
imitacja włosków
możliwość kontroli kształtu łuku poprzez powtarzanie zabiegu co rok
alternatywa dla henny na co najmniej rok ( delikatny efekt )
misterny i precyzyjny rysunek włosków

Minusy Microblading

metoda krótkotrwała 
(skóra sucha – do 15 miesięcy, skóra tłusta – do 12 miesięcy)
nieumiejętnie zrobiona może spowodować powstanie blizn i migrację (rozlanie) pigmentu
brak intensywności koloru w porównaniu do klasycznej metody naturalnego cieniowania


Nagrody

Złoty Medal
MTP 2011

Złoty Medal
Beauty Fair 2012

Złoty Medal
MTP 2011