Makijaż permanentny medyczny lub paramedyczny to głównie pigmentacje prowadzone po zabiegach chirurgicznych oraz operacjach. Ich celem najczęściej jest rekonstrukcja lub ukrycie blizn po wypadkach lub zabiegach. Pigmentacja medyczna to nie tylko sposób na wyleczenie się z kompleksów, ale też bardzo często metoda na powrót do „normalnego życia”.
Pigmentacja medyczna w makijażu permanentnym
W gabinecie zajmuje się również pigmentacją medyczną, której celem jest niwelowanie kompleksów, przez nadawanie pożądanego kształtu czy koloru lub uzupełnianie tzw. "niedostatków".
Wiele zniekształceń czy nieregularności można poprawić właśnie dzięki pigmentacji medycznej
Przykłady mikropigmentacji medycznej:
rekonstrukcja sutka
rekonstrukcja przerwanych łuków brwiowych po wypadku.
korekcja blizn po zabiegach
odtwarzanie brodawki oraz sutka po mastektomii
odtwarzanie linii włosów
odtwarzanie linii rzęs
rekonstrukcja linii wargowej
odbarwienia
asymetria
Makijaż medyczny bezpośrednio po zabiegu jest intensywny i w ciągu kolejnych dni ulega rozjaśnieniu do 50%. Bardzo istotne jest przestrzeganie wskazań pozabiegowych, które mają duży wpływ na późniejszy wygląd i trwałość makijażu. Efekty utrzymują się bardzo indywidualnie - od 1,5 roku do kilku lat, co zależne jest w dużej mierze od biochemii skóry i czynników osobniczych skóry.
Pigmentacja medyczna w makijażu permanentnym pozwala wyrównać niedoskonałości skóry i widoczne blizny będące wynikiem przebytych chorób lub operacji. Pigmentacja medyczna to nie tylko sposób na wyleczenie się z kompleksów, ale też bardzo często metoda na powrót do „normalnego życia”.
Akcesoria zabiegowe są sterylne i jednorazowe. Nagrodzone Złotym Medalem atestowane pigmenty nieorganiczne mineralne zapewniają najwyższe bezpieczeństwo